Przyjęcie Bitcoinów rośnie w miarę jak coraz więcej przedsiębiorstw przechodzi na pełne BTC

Przyjęcie Bitcoinów nadal rośnie wraz z popytem na ten skończony wirtualny zasób wśród handlowców. W miarę dojrzewania branży, miliony przedsiębiorstw na całym świecie zwracają się w stronę Bitcoin Profit jako zabezpieczenia przed inflacją. W tym miesiącu dwa popularne przedsiębiorstwa zamieniły swoje rezerwy gotówkowe na kryptońskie.

Najnowszym z nich jest kanadyjska sieć restauracji Tahini’s z Bliskiego Wschodu, często nazywana najlepszą restauracją na świecie, która ogłosiła swoją decyzję o konwersji swoich rezerw gotówkowych na Bitcoin.

Według serii tweetów z 19 sierpnia, sieć restauracji powściągliwych postanowiła zwrócić się do krypty po kryzysie w marcu, kiedy to rząd kanadyjski zapewnił programy pomocy dla firm, które nie mogły działać z powodu pandemii.

Poza tym, Stany Zjednoczone i Kanada zaczęły również przekazywać więcej pieniędzy na rynek, aby wesprzeć swoje gospodarki. Omar Hamam, właściciel Tahini, opisał system finałowy w tym czasie jako „grę w muzyczne krzesła graną właśnie teraz i muzyka się zatrzyma, a niektórzy ludzie zostaną pominięci“.

W tym momencie Hamam zdał sobie sprawę, że waluta fiat zostanie wkrótce zdewaluowana, a wszystkie pieniądze zostaną wydrukowane przez rząd. Wtedy Hamam zaczął zaglądać do Bitcoina.

„W miarę upływu czasu starałem się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o finansach.

Słyszałem, jak ludzie ze społeczności Bitcoinów mówili, że musisz usłyszeć o Bitcoinie co najmniej 7 razy, zanim się do niego dostaniesz. 100% trafności.“

Firma postanowiła przekształcić swoje oszczędności w Bitcoin, ponieważ „oferuje znacznie lepszą alternatywę dla oszczędzania pieniędzy“.

Hamam dodał, że Tahini’s będzie nadal używać Bitcoinu jako rezerwy; „może na zawsze, jeśli nie będziemy potrzebować fiata.“

Ogień kryptoński rozprzestrzenia się

Podobna strategia finansowa została również przyjęta przez Microstrategy Inc., która jest największą niezależną publiczną firmą wywiadowczą. W zeszłym tygodniu firma o wartości 1,33 miliarda dolarów ogłosiła, że przyjmie Bitcoin jako swoją główną rezerwę skarbową.

Firma ujawniła, że zakupiła 21.454 Bitcoinsów za łączną cenę 250 milionów dolarów. Prezes firmy, Michael J. Saylor, powiedział:

„Nasza inwestycja w Bitcoin jest częścią naszej nowej strategii alokacji kapitału, która ma na celu maksymalizację długoterminowej wartości dla naszych akcjonariuszy.“

„Inwestycja ta odzwierciedla nasze przekonanie, że Bitcoin, jako najbardziej powszechnie przyjęta krypto waluta na świecie, jest niezawodnym magazynem wartości i atrakcyjnym aktywem inwestycyjnym o większym potencjale długoterminowego wzrostu wartości niż posiadanie gotówki“, dodał.

Nie chodzi tylko o biznes, kilka krajów widziało również, jak ludzie zwracali się w stronę krypto walut, aby zachować swoje bogactwo. Kraje rozwijające się są najbardziej skłonne do przyjęcia waluty kryptońskiej.

Jak donosi The Daily Chain, ostatnie badanie ujawniło, że Indie są jednym z czołowych krajów pod względem adopcji kryptońskiej, z 17,4% wzrostem aktywności w zakresie transakcji portfelowych typu blockchain.