Największa australijska giełda kryptowalut wycofuje się z rynku Bitcoin SV (BSV)

Największa australijska giełda kryptowalutowa Independent Reserve wycofuje z obrotu Bitcoin SV (BSV) i wszystkie powiązane pary handlowe.

W środę firma z siedzibą w Australii ogłosiła, że handel dla kryptowaluty zostanie zatrzymany o godzinie 14:00 AEDT 28 marca, a wszystkie otwarte zlecenia zostaną po tym automatycznie anulowane.

„W świetle ostatnich wydarzeń i opinii społeczności, Bitcoin SV (BSV) i powiązane pary handlowe zostaną wycofane z obrotu“ – ogłosiła giełda.

Independent Reserve daje swoim użytkownikom sześć miesięcy na wycofanie swoich tokenów BSV. IT dodało, że ci, którzy składają wnioski o wypłatę po okresie karencji, mogą napotkać opóźnienia i ponieść dodatkowe opłaty za przetwarzanie.

BSV i Satoshi Nakamoto

BSV, który jest skrótem od Bitcoin Satoshi Vision, został stworzony w 2018 roku jako fork Bitcoin Cash (BCH).

Zwolennicy monety twierdzą, że tańsze opłaty transakcyjne BSV są zgodne z oryginalną wizją twórcy Bitcoin (BTC) Satoshi Nakamoto dla flagowej kryptowaluty.

Informatyk Craig Wright, który twierdzi, że jest pseudonimowym twórcą Bitcoina, jest twórcą tokena BSV.

Delisting przez inne giełdy kryptowalutowe

Independent Reserve jest najnowszą giełdą kryptowalutową, która wycofała altcoina z listy. W 2019 roku Binance, największa giełda Bitcoin pod względem wolumenu, również zdecydowała się na delistrację BSV, powołując się na to, że moneta nie spełniła wysokich standardów.

„W Binance okresowo przeglądamy każde cyfrowe aktywo, które umieszczamy na liście, aby upewnić się, że nadal spełnia ono wysoki poziom standardów, którego oczekujemy. Kiedy moneta lub token nie spełnia już tego standardu lub zmienia się branża, przeprowadzamy bardziej dogłębny przegląd i potencjalnie usuwamy go z listy. Wierzymy, że to najlepiej chroni wszystkich naszych użytkowników“, powiedział Binance w oświadczeniu.

Skreślenie z listy nastąpiło kilka dni po tym, jak dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao (CZ), ostrzegł, aby wyciągnąć wtyczkę na kryptowalucie w odpowiedzi na atak Wrighta na użytkowników Twittera, którzy oskarżają go o fałszywe twierdzenie, że jest Satoshi Nakamoto.

Po posunięciu Binance, inne giełdy kryptowalutowe zdecydowały się na usunięcie, odmowę lub opóźnienie dostępu do BSV. Wśród nich znajduje się giełda kryptowalutowa Kraken z siedzibą w San Francisco, która powołała się na to, że zespół stojący za BSV jest zaangażowany w zachowanie, które uważa za antyetyczne.

„Zaczęło się od oszukańczych roszczeń, eskalując do gróźb i działań prawnych, z zespołem BSV pozywającym kilka osób wypowiadających się przeciwko nim“ – powiedział Kraken. „Ta agresja nie będzie tolerowana. Wraz z innymi szanującymi się członkami społeczności i w porozumieniu z ponad 70 000 użytkowników Kraken, zdecydowaliśmy się usunąć Bitcoin SV z listy.“